CZ/EN
Menu
DESIGN.S

Aktuality

V ročníku 2020 bylo uděleno deset cen

Podrobnosti včetně fotografií soutěžních prací najdete zde

V ročníku 2020 bylo uděleno deset cen.

Podrobnosti včetně fotografií soutěžních prací najdete zde

Oceněné práce budou vyhlášeny 5. října 2020

SLAVNOSTNÍ VERNISÁŽÍ BYLA 22. ČERVNA 2020 ZAHÁJENA ONLINE VÝSTAVA

Ač v reálných kulisách Technického muzea, zavedla pondělní vernisáž výstavy své hosty do nehmotného světa bez hranic. Čtvrtý ročník Mezinárodního bienále studentského designu se letos koná pouze online.

Virtuální prohlídka je tak možná kdykoli, návštěvníci se mohou krok za krokem toulat výstavní galerii na webu projektu od 23. června do 5. října 2020. A prohlížet svěží a inspirativní exponáty zblízka i z dáli, na monitoru či displeji telefonu, v pohodlí domova nebo třeba v tramvaji.

13.5.2020-ODBORNÁ KOMISE VYBRALA FINÁLNÍ POSTUPUJÍCÍ PRÁCE

Odborná komise vybrala 121 prací z přihlášených 251, které postupují do dalšího kola. V prvním kole přišlo 162 přihlášek z univerzit České a Slovenské republiky, ze středních škol došlo 53 přihlášek. Zájem projevili také studenti ze zahraničí – z Polska, Bosny a Hercegoviny, Portugalska, Itálie, Lotyšska, Slovinska, Belgie, Finska, Velké Británie, Švédska a Tchaj-wanu.

Finální seznam vybraných studentských prací najdete zde

Gratulujeme!

Nyní se vybrané práce zpracovávají, aby mohly být oficiálně zveřejněny.  Prohlédnout si je budete moci online na webových stránkách projektu DESIGN.S a na stránkách Technického muzea v Brně, a to od 23. 6. do 5. 10. 2020 formou prezentace v elektronické podobě.

Výběrová komise zasedala v tomto složení:

DESIGN.S

Deadline zasílání studentských prací průmyslového a produktového designu je 30. 4. 2020

Na základě rozhodnutí  členů výběrové komise DESIGN.S, se uzávěrka netýká nové samostatné kategorie s názvem „Design za časů koronaviru“, která bude otevřena do 13.9.2020. Přihlásit se do ní mohou jak studenti, tak pedagogové, případně i spolupracující univerzity a komerční subjekty.

V rámci letošního ročníku budou vybrané práce vystaveny online na webových stránkách projektu DESIGN.S a na webu Technického muzea v Brně v termínu 23. 6. – 5. 10. 2020 formou prezentace v elektronické podobě a zveřejněny v tištěném katalogu.

Vernisáž se slavnostním vyhlášením oceněných prací za přítomnosti zástupců pořádajících univerzit, partnerů, poroty a výběrové komise proběhne dle možností na podzim tohoto roku.

Deadline zasílání přihlášek se posouvá

Uzávěrka zasílání přihlášek pro letošní ročník mezinárodního bienále DESIGN.S se vzhledem ke změnám v organizaci přehlídky a vyhlášení nové kategorie nazvané „Design za časů koronaviru“ posouvá do čtvrtka 30. 4. 2020.

Připomínáme, že své přihlášky do přehlídky DESIGN.S mohou zasílat všichni studenti či absolventi designu nebo příbuzných oborů středních a vysokých škol. Do soutěže mohou být zaslány pouze práce, jež vznikly během doby studia na škole. Přihlášené práce nesmí být starší než tři roky.

DESIGN.S 2020- VYHLÁŠENÍ NOVÉ KATEGORIE

Jak napsala před několika dny ředitelka Etnografického ústavu Moravského zemského muzea PhDr. Hana Dvořáková, žijeme ve dnech, kdy se rouška a respirátor staly fenomény naší doby, které nejsou jen pouhou ochranou, ale odráží postoj společnosti a morálku současnosti.

Rozhodli jsme se proto vyhlásit v rámci ocenění přehlídky DESIGN.S novou samostatnou kategorii pod názvem „Design za časů koronaviru“. Téma návrhů a výroby ochranných pomůcek, které bezesporu rezonuje silně nejen na sociálních sítích a v médiích, ale stalo se doslova přes noc nedílnou a nepostradatelnou součástí našeho života, si zaslouží pozornost technologů a výrobců, stejně jako designérů. Jako již mnohokrát v historii, také dnes dokazujeme, že česká invence, schopnost improvizace a zejména obrovská kreativita je něco, na co můžeme být hrdí jako pokračovatelé odkazu profesorů Heyrovského, Wichterleho nebo Holého.

Vizualizaci designu a popis technických parametrů můžete posílat přes elektronický formulář http://design-s.eu/registrace

V rámci letošního ročníku budou vybrané práce vystaveny online na webových stránkách projektu DESIGN.S a na webu Technického muzea v Brně v termínu 23. 6. – 5. 10. 2020 formou prezentace v elektronické podobě.

Tyto vybrané studentské práce budou dále zveřejněny v tištěném katalogu k letošnímu ročníku přehlídky DESIGN.S 2020.

Vernisáž se slavnostním vyhlášením oceněných prací za přítomnosti zástupců pořádajících univerzit, partnerů,  poroty a výběrové komise proběhne dle možností na podzim 2020.

Mgr. Klára Šikulová, členka výběrové komise

DESIGN.S 2020

V souvislosti s dopady mimořádných opatření kvůli pandemii viru Covid-19 jsme nuceni upravit pravidla a formu prezentace Mezinárodního bienále DESIGN.S 2020.

Na rozdíl od minulých let, kdy jsme měli možnost vystavit přihlášené studentské práce v prostorách Technického muzea v Brně, v rámci letošního ročníku budou vybrané práce vystaveny pouze online na webových stránkách projektu DESIGN.S a na webu Technického muzea v Brně v termínu 23. 6. – 5. 10. 2020 formou prezentace v elektronické podobě.

Tyto vybrané studentské práce budou dále zveřejněny v tištěném katalogu k tomuto ročníku přehlídky DESIGN.S 2020.

Vyhlášení oceněných soutěžních prací proběhne dne 5. 10. 2020 v Technickém muzeu v Brně.

Děkujeme všem organizátorům i studentům za jejich flexibilitu a pochopení

Mgr. Klára Šikulová, členka výběrové komise

IV. ročník mezinárodního bienále DESIGN.S 2020

IV. ročník mezinárodního bienále DESIGN.S 2020 se bude konat pod záštitou primátorky statutárního města Brna JUDr. Markéty Vaňkové a pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Bohumila Šimka.

     

Pořádající instituce

Projekt se uskutečňuje v roce 2020 za finanční podpory statutárního města Brna, pod záštitou primátorky statutárního města Brna JUDr. Markéty Vaňkové a pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Bohumila Šimka.

 

Mediální partneři

KOORDINÁTOR SOUTĚŽE

Technické muzeum v Brně
Purkyňova 105
Brno 602 00
www.technicalmuseum.cz