CZ/EN
Menu
DESIGN.S

Historie

III. ročník DESIGN.S 2018

Mezinárodní bienále studentského designu DESIGN.S 2018 se konalo v prostorách Technického muzea v Brně od 26.6. do 16.9.2018. Vernisáž výstavy, na které byly oceněny práce studentů se uskutečnila 25.6.2018.

Do nesoutěžní přehlídky s oceněním bylo registrovány celkem 400 prací, do užšího výběru postoupilo 177 prací studentů z České republiky a ze zahraničí – Slovenska, Polska, Německa, Bosny Hercegoviny, Velké Británie, Taiwanu apod. Tyto práce byly vystaveny v prostorách Technického muzea v Brně.

Nejlepší práce ocenila čestná porota, zástupci partnerských univerzit a partnerů:

II. ročník DESIGN.S 2016

Mezinárodní bienále studentského designu DESIGN.S plánuje představit to nejlepší ze studentského designu. Jádrem této přehlídky s oceněním je téma studentského designu. Bienále DESIGN.S se zaměřuje zejména na průmyslový a produktový design, jenž vzniká na vysokých školách nejen v České republice, ale i v zahraničí. Odborná komise provádí na základě přijatých studentských prací výběr, s nímž je veřejnost seznamována na výstavě v prostorách Technického muzea v Brně. Součástí výstavy je i doprovodný program v podobě odborné konference, studentského symposia a přehlídky Design Slide Show. Své přihlášky do přehlídky DESIGN.S mohou zasílat všichni studenti či čerství absolventi designu nebo příbuzných oborů.

Navazujeme na tradici brněnského Design centra (1992-2007) a představujeme město Brno jako město designu. Rádi bychom touto formou podpořili nastupující generaci odborníků a současně pozvali i odborníky a milovníky designu. Našim cílem je prohlubování spolupráce jak s vysokými školami, tak i s firmami a podnikateli z oboru.

Oceněné práce DESIGN.S 2016:

Rekapitualce II. ročníku

Fotogalerie

I. ročník DESIGN.S 2014

Mezinárodní bienále studentského designu DESIGN.S bylo zahájeno v Technickém muzeu v Brně. Vernisáž výstavy studentských prací se uskutečnila v pondělí 23. 6. 2014. U příležitosti vernisáže výstavy byly uděleny ceny za studentský design. Celkem bylo registrováno 470 přihlášek z 26 vysokých i středních škol ze 7 zemí světa. Odborná komise vybrala 238 prací, které byly vystaveny v prostorách Technického muzea v Brně.

Nejlepší práce ocenila čestná porota i zástupci partnerů:

Rekapitulace I. ročníku

Fotogalerie

Pořádající instituce

Projekt se uskutečňuje v roce 2020 za finanční podpory statutárního města Brna, pod záštitou primátorky statutárního města Brna JUDr. Markéty Vaňkové a pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Bohumila Šimka.

 

Mediální partneři

KOORDINÁTOR SOUTĚŽE

Technické muzeum v Brně
Purkyňova 105
Brno 602 00
www.technicalmuseum.cz