Slovenská technická univerzita
DESIGN EKO OBALU
Oceněné projekty z bienále DESIGN.S 2018 slavily úspěch v zahraničí! Projekt Eko obalu od Tamary Szomolányiové, studentky STU, získal celosvětové ocenění – Taiwan International Student Design Competition 2018.
Tamara se stala vítězkou finále Product Design Category. Soutěže se celkem se zúčastnilo 895 škol z celého světa a její projekt zvítězil z celkových 20 833 přihlášených prací!!.
Za vedení oceněného studenta získal zvláštní diplom i její pedagog doc. akad.soch. M. Zvonek, ArtD., u nás je tato praxe spíše výjimečná.
Oběma gratulujeme!!
Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně
Ocenění čestné poroty DESIGN. S 2016
TRIKINIKI KIDS CHAIR
Po úspěchu diplomové práce Trikiniki kids chair začala pracovat jako designer pro českého výrobce pěnových materiálů Vylen. Tato práce Nikolu zaujala především proto, že nabízela možnost zasáhnout do výroby v celém procesu. Od návrhu, přes proces výroby až po prezentaci produktů na eshopech.
K vývoji výrobků přistupuje v souladu s principy ekonomické, sociální a ekologické udržitelnosti. Její přístup kompletně změnil portfolio produktů.
V současné době navrhuje pod značkou design by nik! interiérové prvky do dětských pokojů jako jsou pěnové koberce, dekorace stěn a hračky pro děti.
Vysoké učení technické v Brně, Fakulta strojního inženýrství
HAArt Spectre – DESIGN ZEMĚDĚLSKÉHO TRAKTORU
Po dokončení studia pokračoval stáží v mmCité+. Z té postupně vznikla dlouhodobá spolupráce, v rámci které se převážně podílí na vývoji produktů nest by egoé. Zaměření na transport design prostupuje většinu JEHO aktivit (již při škole automotive lighting nebo samotná diplomová práce), stejně jako například aktivní spolupráce se studiem Prototypum zaměřená na oblast future mobility. Tyto projekty umožňují popustit uzdu fantazii, aplikovat nové technologie. Velkou výzvou jsou také komplexní a svým zaměřením striktně svázaná zadání, jako řešení kogenerační jednotky. Nejnovější aktivitou, které se věnuje Radim Horáček společně se svými spolužáky jsou práce na vzniku společného studia, které by mělo být dalším impulsem a posunout nás všechny dál.
Vysoké učení technické v Brně, Fakulta strojního inženýrství
DESIGN VÝPOČETNÍHO TOMOGRAFU
Gabriela absolvovala roční stáž v Rakouské Fachhochshule v Salzburgu a poté úspěšně dokončila magisterské studium oboru Průmyslový design na VUT v Brně. Za svoji diplomovou práci – ShellTec – Design výpočetního tomografu získala řadu ocenění a zúčastnila se mnoha výstav, jako např. Talent design ve Zlíně, Graduation Projects v Těšíně, Design Hét v Budapešti nebo Design.S v Brně. Největším úspěchem je však pro ni prestižní a celosvětově uznávané designérské ocenění Red Dot Design Award, jehož gala večer předávání cen proběhl v Singapuru a také ocenění v soutěži A´Design Award.
Nyní pracuje jako interiérová designérka ve studio Design ATAK v Brně a ve volném čase ručně vyrábí šperky z přírodních kamenů.
Vysoké učení technické v Brně, Fakulta strojního inženýrství
Cena Karla Kobosila – cena návštěvníků / Design.S 2014
Design zvýrazňovacích fixů Centropen
Charlota Blunárová po dokončení bakalářského studia oboru Průmyslový design na ÚK FSI VUT v Brně, žila a pracovala v Salcburku, Londýně a Bostonu. Mezi jejími pracovními zkušenostmi jsou například práce ve startupu nebo působení jako grafická designérka či fotografka. Nyní žije v Mnichově, kde působí jako senior designérka ve společnosti IDEO. Během své dosavadní kariéry spolupracovala se širokou škálou klientů působících v oblasti zdravotnictví, dopravy, retail designu nebo vzdělávání. Její práce obdržela několik dalších designérských ocenění, mezi něž patří například 3M Design Innovation Award za košík na kolo se zipem Dual Lock a 2. místo v kategorii Produktového designu Talent Designu 2015, rovněž za design sady zvýrazňovačů pro Centropen.
Vysoké učení technické v Brně, Fakulta strojního inženýrství
Cena společnosti Design Vision / Design.S 2014
Design svítidla Nyeusi
Tomáš Blaha ukončil své studium oboru Průmyslový design ÚK FSI VUT v Brně v roce 2016 závěrečnou prací, která se věnovala návrhu autonomní tramvaje Atta 42. Nyní působí v brněnském studiu Vanta Lab, které založil se svými spolužáky. Jeho tvorba je zaměřena především na oblast průmyslového designu. Současně také vyučuje jako odborný asistent v ateliéru MgA. Martina Tvarůžka na Fakultě architektury ČVUT. Za pásovou pilu na kov Makazi získal nominaci na Národní cenu za studentský design 2015.