III. ročník soutěže
DESIGN.S
CZ / EN
Menu

Příběhy oceněných

Nikola Mrázková

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Ocenění čestné poroty DESIGN. S 2016

TRIKINIKI KIDS CHAIR

Po úspěchu diplomové práce Trikiniki kids chair začala pracovat jako designer pro českého výrobce pěnových materiálů Vylen. Tato práce Nikolu zaujala především proto, že nabízela možnost zasáhnout do výroby v celém procesu. Od návrhu, přes proces výroby až po prezentaci produktů na eshopech.

K vývoji výrobků přistupuje v souladu s principy ekonomické, sociální a ekologické udržitelnosti. Její přístup kompletně změnil portfolio produktů.

V současné době navrhuje pod značkou design by nik! interiérové prvky do dětských pokojů jako jsou pěnové koberce, dekorace stěn a hračky pro děti.

Radim Horáček

Vysoké učení technické v Brně, Fakulta strojního inženýrství

HAArt Spectre – DESIGN ZEMĚDĚLSKÉHO TRAKTORU

Po dokončení studia pokračoval stáží v mmCité+. Z té postupně vznikla dlouhodobá spolupráce, v rámci které se převážně podílí na vývoji produktů nest by egoé. Zaměření na transport design prostupuje většinu JEHO aktivit (již při škole automotive lighting nebo samotná diplomová práce), stejně jako například aktivní spolupráce se studiem Prototypum zaměřená na oblast future mobility. Tyto projekty umožňují popustit uzdu fantazii, aplikovat nové technologie. Velkou výzvou jsou také komplexní a svým zaměřením striktně svázaná zadání, jako řešení kogenerační jednotky. Nejnovější aktivitou, které se věnuje Radim Horáček společně se svými spolužáky jsou práce na vzniku společného studia, které by mělo být dalším impulsem a posunout nás všechny dál.

Gabriela Ronzová

Vysoké učení technické v Brně, Fakulta strojního inženýrství

DESIGN VÝPOČETNÍHO TOMOGRAFU

Gabriela absolvovala roční stáž v Rakouské Fachhochshule v Salzburgu a poté úspěšně dokončila magisterské studium oboru Průmyslový design na VUT v Brně. Za svoji diplomovou práci – ShellTec – Design výpočetního tomografu získala řadu ocenění a zúčastnila se mnoha výstav, jako např. Talent design ve Zlíně, Graduation Projects v Těšíně, Design Hét v Budapešti nebo Design.S v Brně. Největším úspěchem je však pro ni prestižní a celosvětově uznávané designérské ocenění Red Dot Design Award, jehož gala večer předávání cen proběhl v Singapuru a také ocenění v soutěži A´Design Award.

Nyní pracuje jako interiérová designérka ve studio Design ATAK v Brně a ve volném čase ručně vyrábí šperky z přírodních kamenů.

Spolupracující instituce

Partneři

Mediální partneři

Projekt se uskutečňuje za finanční podpory statutárního města Brna pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Bohumila Šimka a primátora statutárního města Brna Ing. Petra Vokřála.

KOORDINÁTOR SOUTĚŽE

Technické muzeum v Brně
E-mail: info@design-s.eu
Web: www.desing-s.eu
Facebook: bienale.designs

Technické muzeum v Brně
Purkyňova 105
Brno 602 00

www.technicalmuseum.cz

© 2018 DESIGN.S

Facebook: bienale.designs